Поторась Олег Володимирович

студент 3 курсу 

Східноєвропейський національний університет Імені Лесі Українки

Україна, м. Луцьк

 

Мельнійчук Михайло Михайлович

кандидат географічних наук

доцент, декан географічного факультету

Східноєвропейський національний університет Імені Лесі Українки

Україна, м. Луцьк

 

 Анотація: дана теза висвітлює розвиток фестивального туризму, аналізується географія поширення найбільших та найважливіших фестивалів у Волинській області.

 Ключові слова: фестиваль, фестивальний туризм, мистецтво, гурт, концерт.

 

 Постановка проблеми. Волинська область має сприятливі природні, історико-культурні та соціально-економічні ресурси, вигідне економіко-географічне положення для організації та проведення фестивалів з великою кількістю туристів. 

 Мета роботи полягає у дослідженні найбільших та найважливіших фестивалів на території Волинської області.

 Результати досліджень. Фестивальний туризм – це організація короткотривалих пізнавальних подорожей терміном на 5-7 днів із метою відвідування певних подій (від концертів сучасної західної музики до релігійних святкувань, від етнічних карнавалів до парадів сучасних субкультур), з періодичністю 1 раз на рік [6].

 Волинська область є серед лідерів у проведенні щорічних фестивалів. Щорічно проводяться фестивалі, що збирають велику аудиторію. Головною візитною карткою є безалкогольний фестиваль «Бандерштат», що проходить у селі Рованці, поблизу міста Луцьк. Під час фестивалю відбуваються виступи багатьох українських гуртів та артистів: «Тартак», «Бумбокс», «Скрябін», «Один в каное», «Kozak System» та інші [5]. Проводяться майстер-класи різного спрямування, котрі пропагуватимуть проукраїнський стиль мислення, українську мову, культуру, життєву активність тощо. З три дні фестивалю, його відвідують тисячі гостей, як з України, так і з інших країн. 

 Міжнародний джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation» - унікальний мистецький проект, що проходить в Луцьку. Він об’єднує різні види мистецтва в темі джазу, а саме музику, фотографію, графіку, хореографію, театр та інші. Традиційно виступи завершуватимуться джем-сейшнами і неформальним спілкуванням з глядачами, де відомі джазові музиканти та популяризатори проводять безкоштовні майстеркласи для місцевих музикантів [2]. Фестиваль щорічно збирає велику кількість шанувальників джазу з України та Європи.

 Lutsk Food Fest - один з наймасовіших гастрономічних фестивалів їжі, що проходить в Луцьку і збирає в стінах Замку Любарта представників ресторанів, кафе, кондитерських, піцерій країни і не тільки. Додатковою особливістю фестивалю є насичена розважальна програма, що включає в себе різноманітні майстер-класи, сімейні та молодіжні конкурси, дитячих аніматорів, виступи творчих колективів, а також безліч призів та подарунків [3].

 Арт-фест "Ніч у Луцькому замку" - відбувається на території історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». Це поєднання давнього і сучасного, історії та мистецтва. Нічна феєрія дозволяє познайомитися з багатьма жанрами мистецтва і популярними виконавцями. Майстер-класи проводять відомі майстри народної творчості, художники, режисери кіно та відео-арту, учасники клубів історичної реконструкції. Сучасне музичне мистецтво презентують популярні молодіжні гурти та виконавці. Серед найбільш відомих, які побували на арт-фесті, гурти “Гайдамаки”, “Океан Ельзи”, “Воплі Відоплясова” [4].

 Щорічно в Луцьку відбувається Фестиваль Пива і М’яса, де збираються кращі виробники крафтового пива зі всієї країни аби дати можливість любителям обрати найкращого. В Луцькому Замку будуть представлені близько 20 приватних пивоварень та 10 справжніх майстрів приготування різноманітних видів м’яса аби грандіозно відсвяткувати фестиваль [1].

 Крім перелічених фестивалів, у Волинській області проходить ряд інших фестивалів: Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня», Фестиваль середньовічної культури «Меч Луцького замку», Фестиваль мистецтв «Пісні Великої Волині», Фестиваль середньовічного духу “Князівський бенкет”, Історичний фестиваль «Волинська княжна», Міжнародний музичний фестиваль імені Ігора Стравінського "Стравінський та Україна", Міжнародний фестиваль "Поліське літо з фольклором", Фестиваль «Волинська Голландія», Міжнародний фестиваль-конкурс "Зіркові Хвилі Світязя" [7].

 Висновки. Для туристичної галузі області фестивальний туризм є перспективним і сприяє соціально-економічному зростанню області, популяризації активного відпочинку. Для подальшого перспективного розвитку фестивального туризму на Волині необхідно робити акцент на максимально цікавих і найбільш відвідуваних подіях, для зміцнення туристичного потенціалу регіону.

 

Література:

1. 3-й Фестиваль Пива і М’яса | Фестивалі Луцька та Волинської області | LutskOnline (Луцьк Онлайн) [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://lutsk-online.com/events/festival/3-j-festyval-pyva-i-myasa/

2. ART JAZZ 2019 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://artjazz.info/about

3. Lutsk Food Fest [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.lutskfoodfest.com.ua

4. Арт-шоу "Ніч у Луцькому замку" | ПРО ЛУЦЬК [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://visitlutsk.com/institution/ua/art-shou-nich-u-luckomu-zamku/

5. Бандерштат 2019 - фестиваль українського духу [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://bandershtat.org.ua

6. Бейдик О.О. Рекреаційно-туристські ресурси України: методологія та методика аналізу, термінологія, районування / О.О. Бейдик. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2001. – 304с. 

7. Фестивалі Луцька та Волинської області | LutskOnline (Луцьк Онлайн) [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://lutsk-online.com/events/festival/