Поторась Олег Володимирович

студент 3 курсу

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Україна, м. Луцьк

 

Мельнійчук Михайло Михайлович

кандидат географічних наук, доцент

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Україна, м. Луцьк

 

 Анотація: дана теза висвітлює розвиток подієвого туризму в межах Іваничівського району Волинської області, аналізується географія поширення найбільших та найважливіших фестивалів у районі, їх стан та перспективи.

 Ключові слова: подієвий туризм, фестиваль, мистецтво, гурт.

 

 Постановка проблеми. Подієвий туризм у Іваничівському районі Волинської області розвивається в мистецькому і фестивальному напрямах. Важливим фактором його розвитку є прикордонне положення району. Вивчення подієвих ресурсів Іваничівського району місцевого й регіонального рівнів має теоретичне й прикладне значення. А розвиток уже існуючих і розвиток нових ресурсів для подієвого туризму залучить більшу кількість туристів, що надасть нові надходження до місцевого бюджету.

 Мета дослідження: вивчення подієвих ресурсів Іваничівського району Волинської області та їх значення для розвитку району.

 Результати дослідження. Подієвий туризм − напрям туризму, де основною мотивацією поїздки є відвідання певної події, зокрема спортивні та воєнізовані змагання, культурні заходи, відтворення історичних подій, фестивалі, виставки, концерти, ярмарки, карнавали тощо [1]. Його розвиток ґрунтується на формуванні нових подієвих турів, які з випадкових переходять в розряд регулярних, що сприяє залученню широкого контингенту туристів [3].

 У Іваничівському районі можна виділити подієві ресурси місцевого та регіонального та міжнародного значення. 

 Важливою подією як регіонального так і міжнародного значення є фестиваль Європейські Дні Добросусідства «Кордон 835 Кречів – Крилів», який щорічно відбувається влітку на українсько-польському кордоні у прикордонній смузі біля річки Західний Буг у с. Кречів Іваничівського району Волинської Області та с. Крилів Грубешівський повіт, Люблінське воєводство [2].

 У програмі фестивалю виступи творчих колективів з України та Польщі, спортивні змагання, конкурси та розваги для дітей та всіх гостів фестивалю, виступи відомих молодіжних гуртів,  презентації інвестиційних проектів прикордонних регіонів, майстер-класи від народних умільців України та Польщі, презентація Прибужанської кухні. 

 Реалізація заходів в рамках Європейських Днів Добросусідства покликана нівелювати всілякі бар'єри та змінювати спосіб життя людей по обидві сторони кордону, підвищити імідж регіонів, а також має закликати політиків, засоби масової інформації з обох сторін кордону до дискусії на тему добросусідських стосунків в прикордонному регіоні та будівництва пункту пропуску. 

 Фестиваль Європейського кіно в Нововолинську щороку запрошує жителів та гостей міста на перегляд фільмів. Проект створений з метою популяризації європейського мистецтва кіно. У програму Фестивалю Європейського Кіно входять фільми-події: призери Каннського кінофестивалю, хіти європейського прокату, номінанти на премію «Оскар». [4].

 У селі Луковичі Іваничівського району традиційно влітку проводять фестиваль «PROSTO NEBA». Фестиваль є візитівкою села і щороку його аудиторія зростає [5]. Організатори музичного фестивалю запрошують музичні колективи, представників культури. Фестиваль цьогоріч поєднали зі спортивними змаганнями із волейболу, що дозволяє залучити більшу кількість туристів.

 Висновки. Подієві ресурси Іваничівського району Волинської області мають значний вплив на економічне і соціальне життя місцевих жителів району. Розвиток подієвого туризму в Іваничівському районі дозволить залучати значну кількість туристів, популяризувати місцеві фестивалі, змагання, турніри. Це дозволить отримати нові надходження до бюджету за рахунок значної кількості туристів, створення позитивного іміджу району.

 

Література:

1. Бейдик О. О. Словник-довідник з географії туризму, рекреалогії та рекреаційної географії / О. О. Бейдик. Київ: Палітра, 1997. 305 с. 

2. Уже скоро ХІ-ий фестиваль Європейські Дні Добросусідства «Кордон 835 Кречів – Крилів» | Новини литовезької сільської об’єнаної територіальної громади [Електроний ресурс]. Режим доступу: https://lotg.gov.ua/uzhe-skoro-hi-yj-yuvilejnyj-festyval-yevropejski-dni-dobrosusidstva-kordon-835-krechiv-kryliv/

3. Міщенко О. В. Розвиток подієвого туризму у місті Луцьку / О. В. Міщенко // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. № 11 (288). Серія: Геогр. науки. 2014. С. 137‒142.

4. Фестиваль Європейського кіно в Нововолинську | Волинська газета [Електроний ресурс]. Режим доступу: http://volga.lutsk.ua/view/17054/

5. Фестиваль «PROSTO NEBA» – візитівка села Луковичі [Електроний ресурс]. Режим доступу: http://tilkyrazom.com.ua/festyval-prosto-neba-vizytivka-sela-lukovychi/