Периста Катерина Едуардівна 

Студентка,

Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара,

м. Дніпро, Україна.

 

 Основні поняття мережі "Іолай". Користувач або абонент мережі - особа, яка працює за підключеної до мережі ПЕОМ, ідентифікатор якого занесений адміністратором в список абонентів мережі.

 Адміністратор мережі - користувач, який відповідає за правильну роботу мережі. Адміністратор веде список всіх абонентів мережі та визначає права доступу до даних на мережевому файл-сервері (якщо у Вашій мережі є такий файл-сервер).

 Підключення до мережі - запуск програм, що забезпечують роботу мережі на даній ПЕОМ, введення ідентифікатора і пароля користувача.

 Відключення від мережі - користувач відключається від мережі, всі мережеві ресурси, які були описані користувачем, звільняються.

 Page Dn Мережеві ресурси - диски або їх директорії, принтери або графобудівники, які доступні для використання через мережу декільком абонентам.

 Поділ ресурсів - процес надання ресурсів своєї ПЕОМ для використання в мережі іншими користувачами.

 Використання ресурсів - забезпечення доступу до поділюваних мережевих ресурсів, в результаті чого Ви можете працювати з ними, як з локальними (тобто як ніби вони фізично підключені до Вашої машині).

 Електронна пошта - компонента мережі, яка дозволяє абонентам мережі обмінюватися кореспонденцією.

 Page Up Управління чергою друку За допомогою цього меню Ви можете затримати, видалити або змінити пріоритет файлу накопичення в черзі друку обраного Вами принтера.

 Якщо чергу друку знаходиться на Вашій машині, Вам доступні всі операції з файлами накопичення, інакше Ви можете керувати тільки своїми файлами накопичення і задавати пріоритет файлу не більш як 2.

 Після вибору принтера Ви побачите список файлів накопичення в тому порядку, в якому вони будуть роздруковані. Самий верхній файл вже буде друкуватися. Перший символ в таблиці - пріоритет файлу (0-4), якщо файл друкується або чекає друку, буква H, якщо файл затриманий або буква E, якщо при друку файлу сталася помилка. Далі в таблиці стоїть ім'я абонента, що послав файл, порядковий номер файлу для цього абонента, довжина файлу, дата і час закриття. Файли накопичення, що мають однаковий пріоритет, будуть друкуватися в порядку їх закриття. Файл, який вже друкується, можна зняти тільки на сервері за допомогою меню "Управління мережевим принтером" або команди NETWTR / C, при цьому знятий файл набуває статус H.

 Статус файлів не змінюється, якщо вся чергу друку зупинена.

 При закритті файлу йому присвоюється пріоритет 2. Якщо Ви хочете, щоб якийсь файл роздрукувався швидше, збільште його пріоритет. Для того, щоб відпустити затриманий файл, досить призначити йому пріоритет.

 Повернення в DOS Якщо Ви закінчили управління мережею, Ви можете повернутися в середу DOS і продовжити роботу. При цьому Ви залишитеся підключеними до мережі. Ви будете приймати пошту, з Вашими ресурсами будуть працювати інші абоненти, Ви можете працювати з використовуваними мережними ресурсами. У будь-який момент Ви знову можете повернутися до управління мережею, викликавши програму ASSIST.

 Номер переривання і номери портів Вашої плати Ви дізнаєтеся у продавця мережі (якщо не знаєте, використовуйте значення за замовчуванням).

 Якщо Ви захочете розділяти свої ресурси (тобто бути сервером), Ви повинні будете вибрати параметри сервера в меню сервера.

 Поява мережевих ресурсів в будь-якому випадку означає, що мережевий диск або принтер з'явиться на Вашій машині навіть в тому випадку, якщо сервер вимкнений, ресурс на сервері не поділений або невірно заданий пароль, але Ви не зможете скористатися цим ресурсом, поки він не стане доступний на насправді.

 Зменшення максимального номера користувача в мережі дозволить Вам зменшити розмір займаної мережею резидентної пам'яті, проте цей номер не повинен бути менше максимального номери у Вашому списку абонентів (його можна подивитися командою D U).

 Затримку читання відповіді - час, після якого на Вашому комп'ютері буде зафіксована помилка зв'язку, якщо відповіді на запит з якої-небудь причини не надійде (наприклад, модем на сервері не прийме відповідь).

 Якщо Ви хочете, щоб при підключенні до мережі програма запитувала ім'я та пароль користувача, в поле "Ім'я підключається користувача" повинні бути пробіли. У цьому випадку ім'я та пароль можуть бути також задані як параметри BATCH-файлу.

 Параметри сервера Число буферів монітора повинна бути не менше, ніж максимальна кількість машин, що одночасно працюють з Вашим сервером, інакше можлива ситуація, коли всі буфера будуть зайняті. Кожен буфер збільшує розмір пам'яті на 2 кілобайт.

 Електронна пошта Електронна пошта служить для обміну повідомленнями та листами між абонентами мережі. Повідомлення - це будь-який текст довжиною до 200 символів, що набирається прямо на екрані. Лист - це текстовий файл довільної довжини, який готується за допомогою редактора текстів заздалегідь або безпосередньо в сеансі роботи з мережею.

 За допомогою цього меню Ви можете надіслати повідомлення, лист або переглянути свою пошту.

 При посилці повідомлення Вам буде показаний список абонентів мережі, з якого необхідно вибрати абонента, якому призначається повідомлення. Текст повідомлення вводиться в спеціальному вікні. При натисканні на клавішу Enter повідомлення надсилається абоненту.

 Як користуватися програмою ASSIST Програма обслуговування мережі IOLA призначена для управління мережею в режимі меню. У програмі використовуються наступні функціональні клавіші: F1 - отримання тексту допомоги до поточного екрану або індексу допомоги, якщо Ви вже знаходитеся в системі допомоги Page Dn - перехід до наступної сторінки тексту або списку Page Up - перехід до попередньої сторінки тексту або списку Esc - вихід з підсистеми - перехід до наступного рядка меню або списку - перехід до попереднього рядка меню або списку Enter - вибір рядка меню або списку End - перехід до останнього рядка меню або списку Home - перехід до першої рядку меню або списку При роботі з мишею (для цього повинен бути завантажений її драйвер) ліва клавіша миші відповідає клавіші Enter, а права - клавіші Esc. Для вибору елемента меню, списку або функції перемістіть в потрібне місце курсор миші і натисніть ліву клавішу. Можливі функції відображені внизу екрану, стрілочки, вбудовані в рамку, означають перегортання тексту або списку.

 Для отримання індексу допомоги натисніть клавішу F1. В індексі допомоги зібрані назви всіх текстів допомоги. Виберіть з них клавішами або потрібний і натисніть клавішу Enter. Для повернення з індексу в попередній рівень допомоги натисніть клавішу Esc.

 Розподіл пам'яті - ця функція дозволяє переглянути план використання пам'яті, призначеної для програм, динамічно запускаються монітором на вимогу абонентів мережі (процесів "B"). У рядку плану міститься номер сторінки в буфері монітора, з якої починається програма, адреса точки входу, розмір програми в кілобайтах, ім'я програми, адреса і ідентифікатор запустив її абонента і стан в даний час.

 Page Dn Розподіл процесів "В" - ця функція служить для одержання списку запущених на Вашій машині процесів "В".

 Установка редактора листів дозволяє вказати що часто використовується Вами редактор текстів в якості програми перегляду і редагування листів в електронній пошті.

 Установка профілю абонента дозволяє Вам вказати умови прийому пошти і дозволити або заборонити запускати на Вашій ПЕОМ процеси "В".

 Функція запам'ятовування поточного стану зберігає на диску профіль абонента. У профілі абонента зберігаються умови прийому пошти, дозвіл на запуск процесів "B" на Вашій машині, інформація про поділюваних і використовуваних ресурсах для автоматичного запуску і набір кольорів, які використовуються для роботи програми ASSIST.

 

Література:

1. Аксьонов С.В., Новосельцев В.Б. Організація і використання нейронних мереж (методи і технології) .Томск: Видавництво Науково-Технічсеской літератури, 2006.

2. Непейвода М.М. Стилі і методи програмування. М .: Інтернет-університет інформаційних технологій, 2005.