Голян Віра Володимирівна
к.т.н., доцент кафедри Програмної інженерії
Харківського національного університету радіоелектроніки
М. Харків
Ігошин Роман Олександрович,
Магістр кафедри Програмної інженерії
Харківського національного університету радіоелектроніки
М. Харків
Анотація: У результаті проектування створена програмна система для обміну повідомленями в мережі Internet, що дозволяє комп'ютерам «спілкуватися» один з одним незалежно від того, до якої мережі і яким чином вони приєднані.
Ключові слова: ПРОГРАМНА СИСТЕМА, WEB - ІНТЕРФЕЙС, БАЗА ЗНАНЬ, ФАКТИ, ЦІЛІ, ПРОГРАМНИЙ ПРОЕКТ
Сьогодні важко переоцінити роль Інтернету в організації потоків інформації, а також в організації спілкування, як одного з аспектів, неодмінно супутньому течії потоків інформації. Адже спілкування - є спосіб взаємодії людей один з одним, а з появою всесвітньої павутини це спілкування вийшло за рамки одного будинку, міста й навіть однієї країни [1] .
Так що ж собою представляє спілкування в Інтернеті? Відповідаючи на це питання варто дати повну характеристику всіляким способам спілкування в Інтернеті. Отже, способи спілкування:
- електронна пошта;
- форуми;
- чати.
Виходячи з цього, метою даної роботи є розробка прорамного забезпечення для обміну повідомленнями в мережі з сумісністю з операційнімі сістемамі Windwds XP та Windows Vista, середовище JAVA [2-3] .
Головною особливістю цієї програми повинна бути можливість встановлення на будь-якому комп’ютері, незалежно від операційної системи чи архітектури останніх. Окрім текстових повідомлень повинна реалізовуватись можливість передавання графічної інформації у вигляді смайлів. Програма повинна складатись із двох частин: серверної та клієнтської. На серверній частині повинні бути реалізовані налаштування чату, встановлення портів з’єднання, та паролів адміністраторів чату. Також в програмі необхідна реалізація створення адміністраторів та модераторів чату, які будуть наділені певними правами.
Для функціонування даної системи потрібен Web-сервер зареєстрований в Інтернет або, для локального варіанту, коли сервер перебуває в тій же мережі що й клієнти, який підключаються до системи, Web-сервер підключений до локальної мережі.
Експериментальна експлуатація розробленої програмної системи проводилася програмістом у режимі, максимально наближеному до реального, у межах локальної мережі.
Тестування проходило на персональної ЕОМ із наступною конфігурацією:
- оперативна пам'ять обсягом 256 Мб і пропускною здатністю 400 Мгц;
- жорсткий диск типу IDE з обсягом 200 Гб;
- мережний адаптер із пропускною здатністю 100 Мбит/с.
Надалі швидкість виконання завдань розробленою системою буде залежати від продуктивності сервера. От мінімальні системні вимоги, необхідні для нормальної продуктивності програмного продукту:
- процесор від 1.5 ГГц і вище;
- оперативна пам'ять від 256 Мб і більше;
- жорсткий диск зі швидкістю обертання 7200 про/хв, кеш від 8 Мб, пропускна здатність інтерфейсу не нижче 100 Мгц.
Робота програмного продукту на сервері обумовлена деяким програмним забезпеченням, що використається в роботі системи й параметри якого, ураховувалися при розробці. Нижче наведений список програмних засобів необхідних для роботи програмної системи:
- операційна система Microsoft Windows або Microsoft Windows Server не нижче версії 2000;
- Web-сервер IIS із підтримкою Framework 2.0;
Комплекс технічних засобів являє собою сукупність усіх апаратно- технічних пристроїв, необхідних для організації й безперебійної роботи розробленого комплексу завдань.
У комплекс технічних засобів входять наступні види встаткування:
- Web-сервер;
- у випадку використання в локальній мережі, робочі станції, розташовувані на робочому місці користувача;
- засобу передачі даних для локальної мережі або швидкісне підключення до Інтернет;
- допоміжне встаткування (блоки безперебійного харчування, друкувальні пристрої).
Якщо система працює в закритій локальній мережі, не підключеної до Інтернет і використається в межах одного підприємства, на робочих місцях користувачів системи повинні бути встановлені робочі станції підключені до загальної локальної мережі, у якій перебуває сервер. Кількість робочих станцій, необхідних для функцій комплексу завдань визначаються виходячи зі структури організації й кількості користувачів. Експлуатація даного програмного комплексу може бути сполучена з роботою інших комплексів завдань.
Для експлуатації програмного комплексу з боку користувача робоча станція повинна відповідати наступним мінімальним системним вимогам:
- операційна система Microsoft Windows;
- підключення до локальної мережі із пропускною здатністю вище 2 Мбит/с;
- мінімальні апаратні вимоги для роботи операційної системи.
До складу комплексу технічних засобів робочих станцій може входити модем, якщо вони працюють на більших відстанях від сервера, а також додаткове комунікаційне встаткування.
Висновки
У результаті проектування створена програмна система для обміну інформацією в Інтернет.
Література
1 Современные средства общения [Електронні ресурси] /Режим доступу: http://galleo.ru/articles/sw203
2 [Електронні ресурси]/ Режим доступу:
3 http://ru.sun.com/java/books/online/index.html
4 Г.Шилдт «Полный справочник по JAVA» [Текст] / ІД «Вильямс» 2007